Coachként és mindfulness trénerként küldetésemnek érzem, hogy segítsek Neked megtalálni az egyensúlyt és lelassítani a túlhajszolt életedet. Programjaim által kialakíthatod azt a számodra megfelelő életformát, ami reálisan beilleszthető a mindennapjaidba.
Egyéni és csoportos programjaimmal, valamint a blogon megjelenő tartalmakkal is az a célom, hogy minél nagyobb hangsúlyt és publicitást kapjon a mentális jóllét fontossága, ami hiszem, hogy mindenki számára elérhető.
Közel húsz évet töltöttem a kommunikációs szakmában, ebből tíz évet nemzetközi reklámügynökségeknél dolgoztam, számtalan márka kommunikációs kampányának tervezését és kivitelezését kezeltem. Vezettem egy ideig a saját ügynökségemet és volt időszak, amikor átültem az ügyféloldalra is.
Egy idő után felfedeztem, hogy a munkám és a projektek során mindig azt a részt élvezem a legjobban, amikor emberekkel foglalkozom, hozzájuk kapcsolódom. Szeretem hallgatni a történeteiket, szeretnek velem beszélgetni az életük különböző területeiről. Sokszor adnak visszajelzést, hogy magukkal visznek értékes gondolatokat, amikből többször megvalósítás is születik.
Pár évvel ezelőtt még én is őrült tempóban éltem az életem. Egyszerre próbáltam százszázalékot teljesíteni a munkahelyen, otthon, a baráti társaságban, önfejlesztésben, sportban, különböző izgalmas hobbikban és még sorolhatnám. Évekig ment is minden előre, persze sokszor fáradt voltam, de vitt a lendület.
Többször voltam a kiégés határán, ki is akartam szállni de fogalmam sem volt hogyan lehetne változtatni.
Eddig ismerős a történet?
Hosszú évekig tartó önismereti munka után a coachinggal először kliensként találkoztam, segítséget kértem egy olyan cél elérésében, amely nagyon fontos volt számomra. Ennek az élménynek és a sikeres együttműködésnek köszönhetően döntöttem úgy, hogy life és business coach képesítést szerzek és elindultam az úton, hogy létrehozzam a Slow LIfe Coachingot.
Öt éve érkezett a családunkba egy kiskutya, aki ellen sokáig kézzel-lábbal hadakoztam, csak úgy tudtam rá gondolni, hogy még egy teherrel több az életben, ami nyomasztani fog. Ennek ellenére, kislányom hosszas lobbizásának köszönhetően beadtam a derekam, és utólag visszagondolva nagyon jól tettem! A napi rendszeres kutyasétáltatásoknak köszönhetően szép lassan egy hatalmas belső transzformáció ment végbe bennem.
A reggeli séták alatt olyan közel kerültem magamhoz, mint eddig soha. Újra hallottam a gondolataimat, meg tudtam fogalmazni a céljaimat, észrevettem az engem körülvevő környezetet és természetet.
Átalakítottam a napirendemet, a munkához és talán nem túlzás azt mondani, hogy az élethez való viszonyomat.
Átértékeltem, hogy mit tartok fontosnak és mit tudok teljesen elengedni az életemből.
A megnevezésével ellentétben a slow, azaz lassú életmód, nem arra utal, hogy mindent lassabban csinálunk. Sokkal inkább arról szól, hogy megtaláljuk az életünkben az egyensúlyt, ami nekünk megfelelő. A lassítás egyfajta hozzáállást mutat az élet számos területéhez, egy értékrendet, amely szerint a gyorsabb és a több nem mindig jobb.
A lassítás egy életfilozófia, melyben képesek vagyunk az életünket tudatosan irányítani, kapcsolódni önmagunkhoz, másokhoz és a minket körülvevő világhoz is. Képesek vagyunk lemondani bizonyos dolgokról azért, hogy más dolgokban elmerülhessünk, megpihenhessünk, aktívan jelen legyünk.
Nem lehet és nem is kell az életet azonnal és gyökeresen megváltoztatni, én sem ezt tettem. Még kutyát sem kell befogadnod hozzá, bár jó szívvel ajánlom!
Visszanézve több év is volt, mire kialakítottam a mostani életformámat. Mindez ösztönösen, lassan, szinte észrevétlenül történt.
Egyszerű, egymásra épülő kis lépésekkel nagyon messzire lehet jutni.
Ebben tudok támogatást nyújtani Neked is, ha elindulnál a lassabb úton.
Az elmúlt évben kezdtem el mélyebben foglalkozni a mindfulnessel, azaz az éber, tudatos jelenléttel és akkor értettem meg, hogy tulajdonképpen magamtól, ösztönösen találtam rá erre a módszerre, a tudatos jelenlét gyakorlására a séták során a természetben, és ez az, ami hozzásegített ahhoz a mentális jólléthez, amiben mára a mindennapjaimat élhetem.
Annyira magával ragadott a téma, hogy 2021-ben 1. szintű MBSR tanár végzettséget szereztem (Mindfulness Based Stress Reduction), így tudom a mindfulness hatékony, stresszcsökkentő eszközeit is alkalmazni a programjaimon.
Ha érdekel hogyan zajlik velem egy coaching folyamat, hogy integrálom a tudatos jelenlétet és a természettel való kapcsolódást az egyéni vagy csoportos programjaiba, nézz körül az oldalon vagy vedd fel velem a kapcsolatot és megbeszéljük milyen módon tudlak támogatni
Szeretném, hogy Te is felfedezd milyen felszabadító, ha kiegyensúlyozottabb, elfogadóbb, nyugodtabb vagy a mindennapokban és kevesebb stresszel van körülvéve az életed.